| jjeleu a întrebat:

Vreau sa-i spun unei fete ca o iubesc insa ma emotionez de fiecare data. Ce sa fac? puteti sa-mi spuneti si mie asa o replica mai frumoasa prin care sa-i spun... dar nu vreau ceva de manelisti ca : tatal tau lucreaza la fabrica de TNT ca tu esti o bomba...nu vreau asa ceva
Funda...

Răspuns Câştigător
| Fragolita a răspuns:

Buna. happy Pai. nu o lua atat de tare spunan-du-i ca o " iubesti ". Intra intr-o discutie cu ea, vorbiti despre orice si cand poti spune-i ce simti pentru ea, spune-i ca ti la ea ca o placi. Daca ti greu sa i'o spui in fata, vorbeste cu ea prin sms'uri sau pe mess, sau lasa-i un biletel in penar cum ti-a sugerat irina41099. Iar referitor la ce ne-ai cerut, ii poti spune ca este o fata frumoasa, diferita de alte fete ca e speciala in felul ei, ca nici una nu se compara cu ea, ca e unica... pff nu prea am idei. sper ca te-am ajutat. >big grin

2 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Prietene cea mai buna idee pentru tine este sa-i intrebi cele cele mai bune prietene daca te place si daca afli ca nu, mai bine taci si nu-i spui nimic.Sau lasi timiditatea deoparte si incerci sa-o scoti la un suc. Apoi daca reusesti s-o impresionezi abia apoi sa-i spui ca o placi nu din prima cum vrei tu.

| irina41099 a răspuns:

Daca e in clasa cu tine lasa-i un bilet in penar cu numele si ce simti dar daca nu cand vezi ca e singura incepe sa vb cu ea de fleacuri si incearca sa faci in asa fel sa aiba incredere in tine si zi-i dupa aia