| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, este un baiat la scoala de care ma simt atrasa si vreau sa incep a discuta cu el, dar mi-e frica sa nu aiba prietena si mi-e cam rusine. Nu stiu cum sa procedez, este simpatic si vreau sa-l cunosc mai bine, ceva sfaturi? happy

4 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Nu mai fii asa rusinoasa si vorbeste cu el, cunoastetiva si poate o sa-ti ofere o sansa sa fiti impreuna, dar daca vei fi timida si nu vei vorbi cu el nu ai de unde sti daca are prietena sau nu.

| Solitude15 a răspuns:

Lasa rusinea si timiditatea la o parte nu iti aduce succes asa ca apropie-te de el salutal spune-i ca vrei sa faci cunostinta cu el si "bingo" poate te va placea mai stii poate te va placea poti sa discuti pe orce tema si despre ce vrei
Iar acum incearca sa iti imaginezi poate si tu pentru el esti simpatica iar lui ii este frica sa-ti spuna poate se gindeste ca ai prietenbig grin
fundita happysper ca te-am ajutat

| ancaancutza14 a răspuns:

Pai poti sa gasesti prieteni comuni cu el, si sa ii rogi sa va faca cunostinta.

| cocotoaica a răspuns:

Dupa parerea mea, daca acel baiat nu te-a remarcat pana acuma, este timpul sa mergi mai departe, un baiat daca ai place de o fata face tot posibilul sa ai atraga atentiawinking