| AyU a întrebat:

Hey dragilor
as avea si eu o intrebare... poti iubi 2 baieti deodata?
fostul meu prieten este acum departe in america si vorbim des si mereu imi spune ca ce dor ii e de mine, ca ma iubeste, si ca abia asteapta vara sa vina din nou la mine. el stie de relatia mea cu un tip cu care sunt impreuna de 3 luni. la fel si acesta zice ca ma iubeste si mereu il fac sa sufere din cauza ca sunt distanta. cel din america crede totusi ca nu pot iubi 2 baieti deodata si ca il iubesc doar pe el, dar mie mi se pare ca ii iubesc pe amandoi si sunt convinsa ca ei simt acelasi lucru pentru mine. si totusi e adevarat sau e doar in imaginatia mea aceasta iubire. cand sunt singura imi e dor de amandoi, cand sunt cu actualul ma gandesc doar la el, iar cand vorbesc cu fostul, neglijez pe oricine si ma gandesc doar la el, nu vreau sa ii fac sa sufere pe nici unul.
cateva sfaturi va rog, si fara impunsaturi, e o poveste delicata si am plans destul
dau fundita pentru cele mai multe sfaturi :*:*!

Răspuns Câştigător
| Yuuki98 a răspuns:

Mai, cam asa am facut si eu scumpa, daca il iubeai cu adevarat pe primul nu te uita-i dupa al 2, deci acum trebuie sa alegi, cine ti-a fost apropae mereu, la bine si la greu, cine pierde spune-i-o cu calm ca gata, sentimentele s-au innecat, parerea mea este sa stai cu baiatu din america, ca vine vara pentru tine, nu cred ca pentru rude.chatterbox. asa ca sfatu meu e sa alegi, ce iti spune inima.winking

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ai grija, mai pe rind asa.

| AyU explică:

Faza e ca pe cel din america il cunosc de o vesnicie...a mai fost plecat o data cand era pe a 7 - a iar eu pe a 5 - a, dar atunci nu era nimic intre noi. acum suntem mult mai mari, in mai fac 16 ani iar el in nov face 18, actualul e fostul lui coleg, si sunt impreuna cu el doar pentru ca cel din ameria mi-a spus ca nu se supara daca ies cu altii ca sa treaca timpul. zilele trecute mi-a zis asta: ".nu stiu ce simtzii pentru el, dar daca tu te joci cu mintea lui cand ii spui ca il iubesti, o iau ca pe cum tot pe mine ma iubesti :X cea ce ma bucur, si inseamna ca oriunde as fi tut tot vei astepta ziau cand vom fi din nou unu langa celalalt!" si multe alte chestii de genul...atat ca il cunosc de 15 ani, si am mai multa incredere in el, si am avut parte de momente mai intime cu el decat cu actualul big grin

| stoubiz a răspuns:

Poti iubi 2 baieti odata, insa eu cred ca iti e dor de pers de peste hotare si pe cel de aici il iubesti. Daca il iubeai cu adevarat si doar pe cel din america te mai combinai cu altul? Sfatul meu este sa incerci sa vorbesti cu pers de peste hotare sa ii explici ca nu poti sa il astepti la nesfarsit viata merge inainte, iar in vara cand va veni innapoi si ii vei avea pe amandoi impreuna in fata ta vei sti cu adevarat pe care il iubesti, si fata de care sunt sentimentele tale reale. Pentru ca exista posibilitatea ca sa te fii comb cu actualul sa il uiti pe cel din america. De aici poate si confuzia ta. Sfatul meu fa-l sa inteleaga ca e departe de tine, esti confuza si cand va reveni in tara vei stii care e alesul tau happy. Iar chestia cu "il iubesc numai pe el" de unde stie el asta? nici macar tu stii laughing Santaj sentimental se numeste asta cu "tu pe mine ma iubesti de fapt".

| bimboii a răspuns:

Am patit la fel:Xx
Am fost cu un baiat pe caree il adoram:O.Adica eram nebuna dupa elstraight face.El din motive personale a plecat in Italia.S a stabilit acolo.
A fost plecat 8 luni in care am suferit.Defiecare data cand vbeam mi se parea ca totul dispar si ca sunt cu el mereu. Au urmat noptii de plansete insa am intalnit un baiat pe nume Petrisorlove struck
M am indragsotit dintr o data de el si am fost impreuna 5 lunii insa chiar dka il iubeam imi statea gandul la Italianu meu:X

S a reintors acum pe 16 Decembrieoh go on
Nu il recunosteam. se schimbase straight face
Simteam dragoste insa zilele treceau si incepeam sa nu mai tzin la el deloc! Numai imi placea cum saruta.Ne certam des si dragostea disparuse
Iar el s a intor in Italia!

Sper ca am ajutat sa intelegi cevawinking

| cevacumva a răspuns:

Normal eu asa cred ca poti? si eu am patit asta? numa ca trebuie sa te hotarasti cu care vrei sa ramai in continuare!

| RoxanaGhost a răspuns:

Nu-i bai! laughing
Eu am o colega care iubeste vreo 40 de o data laughing

| Dariusuu a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Iubeste pe naiba.

| BiancaLaurra a răspuns:

Stiu ca e cam greu, dar... totusi incearca sa alegi doar unul fiindca altfel este posibil sa ramai fara niciunul.