| pinkiepie a întrebat:

Vreau sa ma ajutati! Imi place de un baiat si i-am zis asta prietenei mele si peste o saptamana a inceput sa se comporte foarte ciudat si am aflat ca incearca sa se combine cu el! am ramas masca. Mi-a zis ca de 2 zile ii place de el! Si ma intrebat daca nu ma supar ca se combina cu el! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Amrita a răspuns:

Buna. In primul rand, ea nu iti este prietena. in nici un fel. Asa ceva nu se face! [-x.trebuia sa te inteleaga, sa-ti fie alaturi, iar baiatul cu pricina nu te merita. MAI bine treci peste!

9 răspunsuri:
| alexxa18 a răspuns:

Eu nu as mai considera'o prietena mea daca face chestii din astea... tu fa'ti curaj si spune'i baiatului respectiv ca il placi si vezi ce se intampla... daca vrea sa fie cu tine, atunci totul e perfect, daca nu atunci poate ca nu e tocmai tipul potrivit pentru tine.

| Te besk a răspuns:

Vezi asa fac prietenele!? Si eu am avut o prietena c tine, era cea mai buna cand imi placea de un baiat si ii spuneam incerca sa se dea la el, eu te sfatuiesc ca sa rupi legatura cu prietena prezenta, pentru ca daca va continua asa nu v-a iesi ceva bun.Incearca sa eviti baiatul respectiv, lasa sa se dea prietena ta la el, oricum nu o va baga in seama, daca vrea ceva de la tine va veni(sa speram), incearca sa ii faci semne prin privire, la mine a functionat, mai saluta-l din cand in cand va merge el singur la tine, iar daca o va alege pe prietena ta atunci lasa-l in pace, va regreta el! pup:-x pa

| emy_8408 a răspuns:

Asta nu se numeste prietena tu i-ai spus prima, trebuia sa stea in banca nu sa incerce sa se combine cu el pe la spatele tau.eu spun sa o dai in papuci de aici si sa rupi prietenia cu ea.nu inteleg cum a avut tupeul sa te intrebe daca nu te superi pe ea era logic ca da, doar ii spusesei ca il placi si cunostea sentimentele tale fata de el. o prietena adevarata nu ar face asta din contra ar fi cautat o modalitate de a te ajuta sa il cunosti mai bine si chiar sa te combine cu el.ramane la aprecierea ta. tongue

| Diiana232997 a răspuns:

Tu o mai numesti prietena? O prietena buna te-ar sprijini sau daca chiar va placea la amandoua de el, ea trebuia sa renunte fiindca tu i`ai zis prima ca iti place de el.

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Normal nu ar mai trebui sa fii prietena cu fata aia. daca se poate trebuie sa intri pe google si sa scrii cum sa cuceresc un baiat.sau poate gasesti tu ceva pentru al cuceri. daca il cuceresti sa ma anunti.

| Clauditza a răspuns:

Spune-i baiatului acela ca il placi si poate va combinati

| pinkiepie explică:

Si s-au combinat...straight face

| Ammy_5145 a răspuns:

Nu ii pot intelege pe acei oameni pentru ce o fac...pentru ce mint? daca iti era cu adevarat prietena nu facea ceea ce a facut! si daca chiar il placea pe acel baiat ar fi trebuit sa vina la tine si sa iti spuna pentru ca e mai bine sa afli de la ea decat de la altii[parerea mea]. Ea nu te merita.si in ceea ce il priveste pe el... fa'ti curaj si spune-i ca il placi. iar daca stie deja asta atunci nu e nici o indoiala.ar trebui sa uiti de amadoi!

| stefiari a răspuns:

Nu stiu ca sa-ti spun, lupta in continuare pentru el draga mea nu te lasa invinsa de propria ta prietena, daca ea te intreaba daca te superi tu i zici ca nu dar te prefaci in fata ei ca nu iti pasa si altadat nu mai fa greseala asta.