| sweety_2724 a întrebat:

Vreau sa ma despart de prietenul meu dar nu stiu cum sa-i zic. Stiu ca el tine la mine dar eu cred ca relatia nu merge nicaieri, pentru ca nu ne potrivim. Nu vreau sa-l ranesc. cum ii zic?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, prima data gandeste-te bine daca chiar asta e ceea ce iti doresti, si asta pentru ca multi iau decizii pripite apoi regreta, oare chiar nu exista un mod de a salva relatia? Eu zic sa meditezi mai bine, iubirea e cea care conteaza, si daca exista asa ceva, nu lasa ca relatia sa se duca de rapa, fa ceva pentru voi. Daca chiar crezi ca nu are rost sa continuati relatia, atunci eu zic sa vb cu el sincer, spune-i ce simti si ce vrei, sinceritatea e cea mai buna solutie, poate ca va suferi dar iti va multumi intr-o zi, ca daca nu merge asta e, nu se poate sa fi cu cineva daca nu il iubesti sau daca nu functioneaza, oricum ar fi vb cu el, dar nu inainte de a te gandi mai bine daca chiar doresti sa il lasi, nu cumva sa regreti mai tarziu.

4 răspunsuri:
| ÅñdRa a răspuns:

Buna, incearca sa vorbesti cu el si sa-i explici ca tu nu mai simti nimic pentru el, spune-i ca intr-o relatie este nevoie ca ambele parti sa tina una la cealalta nu doar una, spune-i ca tu crezi ca nu va potriviti si ca daca mai continuati cu relatia asta o sa va faceti mai mult rau.Atunci cand o sa te intalnesti cu el ca sa vorbesti cu el sa ai rabdare si sa fi calma orice s-ar intampla pentru ca nu sti ce reactie va avea el.Mult noroc si daca mai ai nevoie de ceva nu ezita sa ma contactezi.Mult mult noroc:*

| SCUFY a răspuns:

Cred ca ar trebui clar sa-i spui ce simti, chiar de doare adevarul e cel mai corect fata de el.Nu are rost sa stai implicata intr-o relatie care nu are nici un viitor, in acest timp iti poti rata sansa de a fi fericita alaturi de altcineva.succes

| midnight_2375 a răspuns:

Buna. Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. El mi spunea ca ii e dor de mine, ca tine la mine, si eu nu simteam nimic. Am incarcat sa ii spun fata in fata dar nu am reusit, asa ca i-am trimis un sms si i-am zis ca mi pare rau ca eu nu simt nimic pentru el si ca e mai bine sa incheiem aici ca sa nu sufere mai rau mai tarziu... bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai sincer si mai direct