| AnonymuSest a întrebat:

Vreau sa-mi fac o relatie noua, cum as putea incepe? Cunosc o fata de care m-am indragostit suntem cei mai buni prieteni, dar nu stiu ea cam umbla cu nasu pe sus, mai exact dupa baieti majori!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mariusis a răspuns:

Mai bine spune-i, daca nu o sa o pierzi.Asa am patit si eu, poate acum as fi fost cu fata de care imi placea daca nu eram asa de timid.Eu cred ca mai bine sa ii spui, in cel mai rau caz o sa se distanteze putin de tine, dar eu cu fata asta totusi am ramas prieteni.

| AnonymuSest explică (pentru Mariusis):

Nu trebuie sa-i arati sentimentele tale sincere, ca am patit-o, te ia de prost, poate te ia doar ca ai bani si ii faci poftele ca sa fii cu ea! Am patit-o deci te sfatuiesc sa nu procedezi astfel! Timiditatea se vindeca odata cu varsta, asa a fost si la mine, dar inca nu s-a vindecat destul.