| ZuZuXD94 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti si mie cand o sa imi vina ciclu pentru prima data pentru ca pana acum nu mi-a venit si vreau sa stiu si eu cand imi va veni prima data se calculeaza intr-un fel cum vine prima data ca dupa ce tia venit odata stiu ca dupa 2 ani o sa vina din 28 in 28 de zile.

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

De fiecare data cand te tai la cuculeț.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu ai de unde sa stii cand iti vine pentru prima oara happy nu e cazul sa te agiti atata. bucurate ca nu aiwinking inca
eu am ciclu de vreo 5-6 ani si nici acum nu e reglat calumea. deci nu iti face sperante ca gata dupa 2 ani o sa iti vina regulat.
eu zic sa te mai informezi in legatura cu acest subiect.
pana la urma fiecare fata e diferita in felul ei.
mie mi-a venit in clasa a4a. acum nu stiu daca si tie tot atunci o sa iti vina. sunt fete care abia la 16 ani au ciclu. din cate stiu daca nu iti vine pana la 17 ani trebuie sa te duci la medic. happy sa vezi daca e vreo problema ceva.
oricum stai linistita nu te agita atata dupa ciclu asta ca dupa o vreme nu ai sa mai vrei sa mai ai cicluwinking. :*
asta daca esti fata ca dupa numeee...

| Biuka a răspuns:

1.esti baiat, tie nu-ti vine ciclul mai bidon waiting
2. Daca esti fat, nimeni nu iti poate spune cand o sa-ti vina ciclul, el vine de la sine, Vine de obicei cand te astepti mai putin dar tu sa ai mereu un tampon pregatit pe unde mergi happy Bafta!batting eyelashes

| pedobear a răspuns:

In jurul datei de 29 februarie.