| helen_8353 a întrebat:

Vreau sa va spun cateva lucruri din viata mea personala, poate ma ajutati sa o indrept.Sunt cu un baiat de 9 luni(timp in care ne-am tot despartit si impacat.happy )De cateva luni a aparut alt baiat care pur si simplu ma fascinat. L-am si inselat pe iubitul meu cu el de nenumarate ori.Cand a venit momentul sa actionez sa incerc sa ma combin cu el(dupa ce ma despartisem de prietenu cu care eram de 9 luni), acesta ma refuzasad. In momentul de fata am ajuns sal iubesc pe acest baiat dar eu in continuare sunt cuplata cu baiatul cu care sunt de 9 luni. El imi spune ca ma iubeste dar totusi parca simt ca nu o face.Help,pe care sa il aleg?crying. Pe Alex(baiatul cu care sunt de 9 luni), sau pe Cosmin(baiatul de care sunt efectiv innebunita dar cu care se pare ca nu am nici o sansa...)

Help!sad.

Răspuns Câştigător
| StropiDeDor a răspuns:

Urata situatie! ai grija ca sentimentele pe care le simti pentru baiatul asta nou sa nu fie doar momentane, mai ales ca el, se pare, nu simte la fel ca tine.
pe cand alex poate chiar te iubeste, desi tu l-ai inselat si te-ai despartit de el, uite ca e inca alaturi de tine.
insa stiu si cum e sa nu mai simti nimic pentru cel de langa tine, gandul si inima fiindu-ti la altcineva.
parerea mea:ori renunti de tot la alex si faci orice sa fii cu baiatul nou.si daca nu reusesti, cel putin ramai cu sufletul impacat ca nu l-ai mai inselat nici pe actualul si ca ai dat tot ce ai putut sa fii cu cel nou. ori, ramai cu alex si incerci sa il uiti pe celalalt, mai ales daca el nu iti da atentie, nevarand sa fiti impreuna.inseamna ca nu te merita!
bafta!:*

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine ramai singura

| Азбука a răspuns:

Sa alegi? Unul nu te vrea, pe unul nu-l mai iubesti.
Deci... next!
Bafta!

| stresu a răspuns:

Iti meriti soarta cu varf si indesat, ba inca si mai mult de atat. Cum tu ti-ai folosit prietenul de 9 luni drept prostul la care sa vii in caz de, asa ai fost si tu folosita pentru sex si celuilalt tip i se cam rupe.
Daca te fascina in asa hal trebuia sa il lasi pe primul intr-un mod politicos si cat de cat nedureros, si apoi sa incerci cu celalalt. Asa, luptand pe 2 fronturi ai pierdut si asta se intampla des. Lasa-l pe prietenul de 9 luni ca se vede ca deocamdata doar ii irosesti timpul si energia (nu stiu ce dovezi de iubire astepti dupa ce ai facut) si stai singura o perioada.
Cand vei fi gata de o relatia, o vei face. Si e posibil ca noua cucerire sa nu te vrea tocmai pentru ca ii este teama sa nu ii faci la fel in cadrul unei relatii. Ce siguranta oferi tu?
Lasa-l pe primul in pace si fa-ti ordine in minte. Apoi mai vezi.

| sensesDelight a răspuns:

Un băiat precum Cosmin care se dă mai șmecherel și mai romantic pe lângă o fată, o fascinează, apoi când vede că a câștigat-o o consideră o altă victimă nu merită să știi. Ai greșit odată când l-ai înșelat pe iubitul tău, nu o face și a doua oară. Crede-mă nu ești înnebunită, e doar ceva mai nou. Încearcă să te retragi față de Cosmin, și abia dacă vezi că nu-l poți uita deloc, nici după un număr de luni, gândește-te să rămâi doar cu el. Până atunci, repară relația cu actualul, sigur e ceva în neregulă dacă vă tot certați, iar prin faptul că l-ai înșelat ar trebui să te simți mai mult tu vinovată și să-i faci o surpriză drăguță, o ieșire mai pe seară, romantică, sau ursuleț micuț pe care să scrie ceva simpatic, vezi tu în funcție de gusturile lui.
Succes :*

| ßέßέ a răspuns:

As zice sa ramai cu Alex, dat fiind faptul ca tu singura ai spus ca la Cosmin nu ai nicio sansa. Nu cred insa ca il iubesti extrem, atata timp cat ai avut puterea sa il inseli.

| SentimenteColorate a răspuns:

Uite fa ceva care sa te ajute

| Hata a răspuns:

Pai nu inteleg dc mai stai cu Alex, clar ceva nu se mai leaga, incearca sa discuti cu Cosmin si vezi ce vrea de fapt...parerea mea este ca daca o tii asa nu iti bati joc doar de tine dar si de Alex, faci ceea ce simti, daca nu va fi Cosmin, va fi altul, dar in niciun caz Alex...gandeste-te! bafta!

| Vitalie a răspuns:

Se pare că nu eşti tu cea care alege. Cosmin te refuză, nu?!

| miruuuu a răspuns:

Orice ti-am spune noi aici tu oricum ca tine facistraight face... u stii mai bine situatia. dar iti spun ce cred eu: ca cosmin doar te. a folosit sa se simta el bine. Cred ca el a vrut doar sa te cucereasca si dupa aia sa te lase, sa te faca sa te desparti de alex. nu ai facut bine ca l-ai inselatstraight face. dar daca tu totusi numai ai nimic pentru el rupe orice legatura cu el, dar fa`o in asa fel sa nu-l doara prea tare nu`i spune gen: numai vreau si gata. nu ii spune ca esti indragostita de cosmin ca poate o sa iasa uratstraight face.

| daniela_9291 a răspuns:

Pai eu zic sa il alegi pe cel cu care esti in momentul de fata fiindca celalalt tip te-a refuzat si daca te desparti si de actualul si te refuza si celalalt tu ce castigi? Pe celalalt baiat nu il intereseaza, iar pe acesta poate ca da, dar nu stie cum sa iti arate lucrul asta.Alege cu grijawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca mine, deci nu esti singura. Te-ai gandit vreodata ca, Cosmin doar a vrut sa te foloseasca si sa te faca sa te suferi? nu stiu gandeste-te si la asta. vreau sa te intreb ceva si sa-mi raspunzi sincer pe situl asta, in ce fel l-ai inselat pe Alex ...saruturi sau SEX, daca tu ai facut sex Cosmin si Alex a aflat si inca este langa tine inseamna ca te iubeste cu adevarat si ca a putut trece peste aceasta situatie urata si sa uite pentru a te avea langa el asa ca eu zic sa apreciezi iubirea lui si sa ramai cu el, dar daca nu il mai iubesti si stai cu el din obligatie nici asa nu e bine pentru ca o se suferi tu asa ca vezi cum faci sa nu suferi nici tu nici cei de langa tine

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu sunt Monica. In urma cu foarte putin timp am trecut prin aceeasi experienta si am mers foarte mult timp cu amandoi si nu a fost un final prea placut. Sfatul meu pentru tine este sa te mobilizezi si sa deschizi ochii. Tu pentru Alex nu mai ai nici un fel de sentiment placut inca din momentul in care l-ai cunoscut pe Cosmin. O sa imi permit sa contrazic spusele lui „stropi de dor" si am sa iti spun urmatorul lucru: In momentul in care esti iubit si nu iubesti si tu la randul tau, nimic nu va merge, intotdeauna vor exista discutii si probleme si intotdeauna vei vrea altceva...chiar daca poate Alex chiar te iubeste tu nu o sa vezi asta niciodata pentru ca nu vrei. Iar daca nu va fi Cosmin, va fi cu siguranta altcineva care te va iubi si pe care il vei iubi si tuwinking

| LasVegas a răspuns:

Parerea mea e ca fata de Cosmin ai doar o momentana atractie, iar faptul ca te-a refuzat a dus dupa sine o atractie si mai mare =) Relatia cu el cred n-o sa tina mult, deoarece nici apropierea de el n-a durat ceva timp. Alex te iubeste cu adevarat, cred ca e mai bine sa ramii cu el. Totusi te simti bine cu persoana care are grija de tine, iti ofera multa atentie, nu cu cea dupa care alergi, mai ales ca esti fata. succese =)

| ScreamingSoul a răspuns:

Pe baiatul cu care esti de 9 luni; )