| Trolololol a întrebat:

Vreau si eu ajutor!

Dupa multe luni de la ultima despartire, in sfarsit am inceput sa ma indragostesc de o fata. O plac foarte mult, eu am 15 ani si ea la fel, insa a avut relatii numai cu tipi mult mai mari (relatii de maxim 1-2 luni).
Invatam in aceeasi clasa de aproape un an. La inceput eram mai timid si atunci ea incepea discutii cu mine (chiar daca foarte rar) si, odata, a spus ca i-am facut cea mai buna parere din clasa sau ca ma place (insa nu stiu de ce nu cred ca vroia s-o spuna intr-un mod romantic).
In ultimele saptamani am lucrat mult la increderea de sine si acum am curajul sa fac contact vizual cu ea si sa incep discutiile, insa incepe sa ma evite si chiar pare ca ma ignora.

Ce as putea sa fac in cazul asta? Chiar vreau sa fiu cu ea, dar cand vad ca ma ignora asa, fara sa-i fi facut nimic care s-o supere...

2 răspunsuri:
| HoldMyHand a răspuns:

Hmmm,spune-i,daca doreste sa vorbiti, spune-i ca-o placi.

| Rubi91 a răspuns:

Vorbeste cu ea serios, intreab-o ce isi doreste, e cel mai bine asa.