| Simpluuuu a întrebat:

Vreau si eu un raspuns concret! Cati cm sunt pana ajungi la himen? Si daca mi-am bagat un deget in vagin, mai sunt virgina?

12 răspunsuri:
| zSchizophrenic a răspuns:

Până la himen sunt în jur de 10-13 cm.Iar ajungem la faza cu degetu`.xD.O femeie virgină, este virgină pană la primul` contact sexual.Adică când există penetrare.Practic,tu încă eşti virgina, n-ai de ce să-ţi faci griji:*.

| VacutzaRoscata a răspuns (pentru zSchizophrenic):

Ha? iti bati joc sau chiar esti pro**?
himenul e exact la intrarea in vagin, geniule straight face

| greece12 a răspuns (pentru zSchizophrenic):

NU la 10-13 cm! Himenul este un tesut care inchide partial intrarea in vagin! Se afla la intrarea in vagin! La intrare, fir-ar ea de anatomie!

| zSchizophrenic a răspuns:

@nelusexygagiu Dacă se dezvirginează e posibil să nu-i curgă sânge, nu la toate fetele li se întâmplă aşa ceva.Să nu te bazezi niciodată pe chestia asta.Totuşi în cazu`ei, nu are de ce să îşi facă grijitongue

| morenaRox a răspuns:

Himenul se afla situat exact la intrarea in vagin. Nu stiu cine ti-a spus ca se afla in interior, e un lucru pe care il stie orice fata. Fizic mai esti virgina. Doar un contact sexual sau introducerea unui obiect mai gros decat un deget poate produce ruperea himenului, daca nu este elastic.

| DAHAKA31 a răspuns:

Himenu e la intrare dar ca sa stiti o colega dea a mea sa dezvirginat cu un tampon Ob pentru ca a mers po idea ca nu i-a curs sange nu la toate curge si la controlul ginecologic a vazut ca numai e virgina unele fete au himenul foarte sensbil si la un degete introdus acolo jos te poti dezvirgina si totusi daca nu ai avut o mica duerre acolo jos atunci stai calma esti virgina

| AlexIronIc a răspuns:

Toate fetele fac asta...este omenesc dar este nevoie de o femeie si un barbat ca sa se dezvirgineze ceva big grin.

| lc13cm3 a răspuns (pentru AlexIronIc):

Ba nu\! Eu nu o fac straight face :p si dezvirginizarea inseamna sex? eu stiam ca inseamna ruperea himenului sau ceva in gen straight face straight face straight face

| iulyya94 a răspuns:

Eu consider ca pana la primul contact sexual esti virgina.am mai auzit chestii de genu.dar mi se pare o prostie sa zici ca nu mai esti virgina pentru ca ti-ai bagat degetul...deci stai linistita.winking

| lc13cm3 a răspuns (pentru iulyya94):

Esti proasta? straight face Dezvirginizare inseamna ruperea himenului... si poti sa te dezvirginizezi si cu un tampon ob :p

| Tudorescu_Gabriela_1993 a răspuns:

Vreau sa stiu si ue cv mi-a zis o fata ca s-a bagat 2 degete in vagi si inca mai e virgina e adevarat

| Ionut220022 a răspuns:

Hai sa va explic din propria mea experienta, am 22 de ani si cred ca știu mai bine, himenul se afla la întrarea in vagin, acesta se afla la diferite fete, diferit. Începând cu 13+, poți sa introduci si penisul 9-10 cm asta chiar nu este nimic, este fix cât un deget, doar sa nu faceți asta niciodată neprotejati, cumpărați prezervative ca-s 7 roni cutia