| Love4ev3r a întrebat:

Am o intrebare ce nu-mi da pace. Acum un an am cunoscut un baiat( e cu mine in scoala, nu stiam cam nimic despre el)ne-am cunoscut, a inceput sa-mi placa, peste o luna simtiam acei fluturasi in stomac cind il vedeam..La scoala ne salutam, simtiam o atractie din partea lui, se uita mereu.Lam pus pe un prieten(cel care ne-a facut cunostinta) sal intrebe daca simte ceva pentru mine, ia raspuns negativ,dar mi-a zis ca daca il voi intreba eu imi va raspunde pozitiv.a doua zi la scoala m-a imbratisat,m-a sarutat pe obraz, si am mai vb. Dupa vreo citeva saptamini mi-a spus ca vrea sa fim doar prieteni(ca are prietena, dar acest lucru nu era drept, adevarul era ca nu vroia sa faca misto cei din scoala), am ramas prieteni.In fine, acum citeva saptamini l-am intrebat ce reactie ar avea daca il voi saruta pe buze, mi-a spus ca nu stie dar nu ma va respinge. Urmatoarea zi la o pauza (eram singura) a venit si m-a sarutat pe buze,am mai vb etc. A doua zi iarasi m-a sarutat,doar ca de data aceasta nea vazut un baiat de la el din clasa si a inceput sa rida in hohote. Iam spus ca nu vreau sa faca nimeni misto de el daca va fi ceva intre noi(daca vom fi impreuna) si i-am mai spus ca deja e alegerea lui. raspunsul a venit dupa o saptamana: a fost doar un simplu sarut pe buze ( am fost ruinata,credeam ca simte ceva pentru mine cit de cit). Saptamina trecuta tot la scoala (iarasi eram singura) a venit la mine si m-a sarutat pe buze( de parca iar fi fost indiferent de ce spun ceilalti). Dupa scoala, pe net, l-am intrebat daca saruta toate fetele simplu pe buze si mi-a raspuns : nu toate, doar cele care imi sunt pe plac, si mai concret la moment esti numai tu (am ramas socata).dar l-am intrebat : tu cind ai zis ca iti sunt pe plac ai avut in vedere ca simpla prietena!?! nu-i asa, ca alt fel nu poate sa fie (raspunsul : cam da). mereu cind incepet sa vorbim imi scrie emoticul sarut. Ce inseamna asta? Credeti ca simte ceva pentru mine? P.S : mai am si acum sentimentul de fluturasi in stomac si am emotii cind vorbesc cu el, sunt undeva pe un norisor al meu. Imi este cel mai bun prieten, ne sustinem la bine si la greu, ne ajutam reciproc. Nu prea vreau sa-mi spuneti ca : nu vrea sa strice prietenia noasta, vreau sa-l fac sa ma iubeasca. DAU FUNDA celor mai eficiente sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Daca nu vroia sa afle cei de la scoala, putea-ti sa fiti impreuna dar sa nu va afisati in momente tandre la scoala si nici sa nu faceti publica relatia, s stiti doar voi 2. Oooo,e bine daca a spus ca nu te va respinde daca-l vei saruta pe buze;).Ai spus ca v-ati si sarutat, ibnseamna ca ceva ceva este, ceva simte, nu te-ar fis arutat asa fara motiv. Daca raspunsul a venit dupa o saptamana inseamna ca a stat si s-a gandit ce sa faca, ce sa-ti zica.Se pare ca pentru el conteaza mai mult ce cred altii decat ce simte el.Totusi te-a sarutat, nu doar o data ci de mai multe ori, inseamna ca simte ceva si ii e greu sa-ti spuna, nu orice baiat saruta fetele pe buze si le pune emoticoane cu pupic, sa fim seriosi.Gandeste-te daca un alt prieten biat(friend)ar fi facut asta, de exemplu un coleg de clasa, e clar ca tipu asta simte ceva. Uite un link cu cateva semne ca un baiat te place, vezi el cate indeplineste http://dindragoste.unica.ro/......t-te-place
Da-i semne ca si tu il placi, saruta-l, zambeste-i, fa-i cu ochiul si preia tu initiativa daca el nu are curaj.

7 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

E destul de complicat ce se intampla, dar eu cred ca glumea cand a zis ca saruta toate fetele pe buze care ii fac pe plac.Consider ca el te place dar este ceva ce il opreste sa recunoasca, sigur si el simte ceva pentru tine dar neaga acest fapt.Numai tu poti afla asta incercand sa vorbesti cu el mai serios si nu la scoala undeva doar voi 2. Dupa cate ai zis caracteru lui pare unu care ii place sa faca misto, sa glumeasca si sa faca o parere buna fata de prieteni lui/gasca lui.Se poate ajunge de la prieteni buni la iubiti, mai ales daca deja te-a sarutat pe buze de multe ori.Sigur si el simte acelasi lucru pe care si tu smti fata de el.E prietenul tau cel un ar fi trebuit sa il cunoasti cel mai bine si sa comunicati mai mult.

| Love4ev3r explică (pentru MaeRi):

Partea ca saruta toate fetele pe buze care ii fac pe plac, nu e chiar cum crezi tu, (ar vrea sa zica intr-un fel : ca mereu am timp pentru el( sal ascult, sa-mi spuna ce probleme are chiar daca sunt personale si nu ar trebui sa mai stie nimeni etc.) ) -la asta cred ca s-a referit; nu in scopuri sexuale daca te gindesti la asta. Nu e genul care sa faca misto de fete, e mai retras.

| MaeRi a răspuns (pentru Love4ev3r):

Nu m-am referit la asta, ma gandem ca poate glumeste spunand acest lucru.

| Love4ev3r explică (pentru MaeRi):

Probabil... Poti sa-mi dai niste exemple cum sal intreb daca ma place sau nu? dar nu vreau sal intreb direct, as vrea sa-si dea seama singur ce anume vreau de la el.

| MaeRi a răspuns (pentru Love4ev3r):

Daca nu vrei sa il intrebi direct, atunci ia-l mai la inceput cu alte intrebari(ce vorbiti voi de obicei) si observa felu cum se comporta, daca simti ca este mult mai mult decat prietenie atunci si el simte la fel.Si el isi va da seama ce vrei de la el tot prin comportamentu tau fata de el,prin felu cum il privesti, cum ii vorbesti, zambestei tot timpu, privestel insistent.El este posbil ca deja sa isi deie seama insa sa nu zica nimica, poate el chiar asteapta ca tu sa ii zici ca il placi.

| neutrino a răspuns:

Nu ai cum sa faci tu, un baiat sa te iubeasca. Il poti fac cel mult sa fie interesat de tine. Ceea ce face si actualul baiat.

| Dienuttza a răspuns:

Buna. poii e posibil, sau mai mult ca posibil sa simta ceva pentru tine dar nu are curaj sa"ti spuna. incearca sa facalucruri ca tu sa"ti dai seama sau poate face lucrurile care le simte. ar fi ceva sa iei vorba de asta poate il "tragi de limba" si o sa"ti reproseze ceva raspunsuri