| RebelGirlx3 a întrebat:

Well, here is my story :]],my problem :]]. Deci : de cateva saptamani a inceput sa-mi placa de un baiat mai mare ca mine cu doi ani :d. Suntem in aceeasi scoala si avem clasele una langa altabatting eyelashes... Nu stiu cum,sau de ce am ajuns sa-l plac thinking Nu ne cunoastem,de fapt eu ii stiu numele, varsta facebook`ul :]] dar le-am aflat fara sa vreau thinking de la o prietena comunabatting eyelashes.
Nu e la fel ca ceilalti baieti happy. E mai diferit [ in sensul bun >: ].
Am vazut ca mereu ma priveste ba chiar si azi cand a venit la prietena comuna se uita mereu la mine si ori de cate ori trece pe hol :d... Ce pot face sa il atrag, sau nu stiu thinking ceva sa a aproii de el? puppy dog eyes. Daau Fundaa love struck

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

Mnoh, n'are de ce sa-ti fie frica.Cand vine baiatul acela la prietena ta, doar stai pe langa ea si ii spui inainte de asta sa va faca cunostinta...Ea poate spune ceva de genul:
Ea: "Hey, voi va cunoasteti?"
Voi: "Nu"
Ea: "Atunci sa va fac cunostiinta: Ion - Ioana, Ioana - Ion" (un exemplu)
Tu: "Incantata, tu esti din clasa..., nu?"
Si incepeti sa va cunoasteti, ii ceri id-ul, numarul de telefon, mai vorbiti pe facebook, cel mai greu e sa ajungeti sa va "cunoasteti", restul e usor.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Voi va placeti reciproc si pacat ca nu faceti nimic in privinta asta...du-te la el si baga-te in seama, intreaba-l ceva

| JoshuaNNN a răspuns:

Pai, de ce nu o pui pe prietena ta comuna sa va faca cunostiinta? Ar fi cel mai usor, si ar fi o buna metoda sa va cunoasteti mai bine(respectiv sa ajungeti impreuna).

| RebelGirlx3 explică (pentru JoshuaNNN):

As vrea sa fac asta. dar problema e ca prietena mea nu`si cam poate tine gura I don't want to see... si sigur ii va spune ca de mine e vorba I don't want to see blushing

| RebelGirlx3 explică (pentru JoshuaNNN):

Da,dar mi-e totusi frica :-s. Daca prietena mea totusi ii va spune ca despre mine e vorba :-s? Nu vreau sa ma considere vreo ciudata sad

| RebelGirlx3 explică (pentru JoshuaNNN):

Mersii mult, o sa incerc maine :*

| Raiden a răspuns (pentru RebelGirlx3):

Maine nu se invata! laughing

| RebelGirlx3 explică (pentru Raiden):

Noi invatam laughing. trebuie, mai ales maine rolling on the floor

| JoshuaNNN a răspuns (pentru RebelGirlx3):

Mnoh, n'are de ce sa-ti fie frica.Cand vine baiatul acela la prietena ta, doar stai pe langa ea si ii spui inainte de asta sa va faca cunostinta...Ea poate spune ceva de genul:
Ea: "Hey, voi va cunoasteti?"
Voi: "Nu"
Ea: "Atunci sa va fac cunostiinta: Ion - Ioana, Ioana - Ion" (un exemplu)
Tu: "Incantata, tu esti din clasa..., nu?"
Si incepeti sa va cunoasteti, ii ceri id-ul, numarul de telefon, mai vorbiti pe facebook, cel mai greu e sa ajungeti sa va "cunoasteti", restul e usor.

| December a răspuns:

Pai faci tu primul pas. Incerci sa intri in vorba cu el. Nimic special. Discutii normale. Vezi daca aveti lucruri in comun. Si daca mergi de cateva ori repetat la el sa vorbiti, ma gadesc ca si-o da seama ca nu mergi din plictisealawinking.

| digitall a răspuns:

Pai spune-i prietenei tale sa inceapa sal intrebe anumite lucruri cum ar fi daca ii place de tine fara sa spuna ca ai intrebat tu doar de curiozitate asa