| AvalohAlyn a întrebat:

1.Ce parere aveti despre actualul ministru al Educatiei Remus Pricopie? 2. Ce parere aveti despre intavatamantul romanesc?

Răspuns Câştigător
| spy2o a răspuns:

Despre invatamantul romanesc am o parere foarte proasta, ne invata sa fim niste oi ascultatoare, fara personalitate, fara aptitudini, etc.In loc sa se focuseze pe aptitudinile copilului, pe talentele sale ei si dezvoltarea lor, invatamantul ii baga pe toti in aceeasi oala, intr-un sistem de invatamant universal, le impun niste norme bolnave etc.Afirmatia lu' Base spune tot:"Scoala romaneasca scoate tampiti!"(el fiind intaiul tampit in stat.happy