| anonim_4396 a întrebat:

1) Imi poate da si mie cineva un link cu subiectele si baremul de corectare de la bacul la logica?
2) Cei de la Real la ce dau a treia proba? Eu stiam ca au de ales intre chimie, fizica si biologie, dar azi am citit pe un site ca au de ales intre chimie, fizica si informatica. Pana la urma intre ce au de ales?

4 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Http://www.dcnews.ro/......47841.html

cei de la real nu dau la logica.au de ales dintre materiile pe care le-ai enumerat chiar tu:chimie fizica biologie sau informatica
Succes! funda?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele & Baremul le găseşti la linkul oficial :
http://subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/

La Real, la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

| MaliciousDeath a răspuns:

N-are niciun sens la 2.
La real ai si mate-info, si stiinte ale naturii.Nu poti sa-i impui unui pusti de la SN sa nu dea bac la biologie si sa dea la informatica, pe care a studiat-o doar in primii 2 ani de liceu.Stiam ca cei de la mate info au de ales intre fizica, bio, info si chimie.