| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la profilul mate-info intensiv info. Dau bacul obligatoriu si la informatica sau am tot de ales intre biologie/fizica/chimie/informatica?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ţi-am răspuns şi ANTERIOR!
Tu te aştepţi ca un "copilaş" de 10-20 de anişori să-ţi răspundă mai corect decât mine ( am 43 de ani şi 2 facultăţi + Master rolling on the floor )?

La "Matematică-informatică" dai examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Matematică!

NU contează că eşti la "intensiv"!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenei lingvistice într-o limba de circulaie internaionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenelor digitale".

Toate cele bune.

| justsimple57 a răspuns:

Pentru profilul matematica-informatica probele scrise se dau la urmatoarele materii:
-romana-obligatoriu
-matematica-obligatoriu
+ o materie la alegere dintre:
*Fizica
*Biologie
*Chimie
*Informatica
Astea sunt materiile pentru probele scrise.
Competentele se dau la :
Informatica-obligatoriu
Romana-obligatoriu
+la alegere o limba de circulatie internationala.

| Alexandra_Ale_1995 a răspuns (pentru justsimple57):

Deci nu are importanta ca sunt la intensiv informatica, nu?

| justsimple57 a răspuns:

Eu asa stiu ca ii... daca nu poti intreba un profesor sau directorul scolii la care esti...happy