| Leonardo2000 a întrebat:

1)Intr-o fabula, morala cand este explicita si cand este implicita?
2)Daca trebuie sa scriu o compunere in care sa demonstrez ca un text este o fabula si trebuie sa scriu definitia fabulei,trebuie sa scriu la personaje toate tipurile? adica animale,obiecte, plante si insecte sau doar ce am in textul dat? adica de exemplu plante si animale?

Răspuns Câştigător
| AlexandraaRall a răspuns:

1)Explicita este atunci cand este scrisa separat de fabula.Adica mai jos
Implicita e atunci cand o deduci tu din fabula
2)Definitia fabulei,ca are morala,ce tip de morala,citate, ce fel de personaje, defectele care se prezinta in fabula, comentezi morala, tragi o concluzie si cam atat...
Sper ca te-am ajutat.