| q23alexandra a întrebat:

Aprobată Întreabă-ţi prietenii! Buna! Stie cineva cum pot sa ajung asistent social in penitenciar? Vreau sa fac o facultate de stiinte sociale si sa practic meseria asta dar nu stiu daca merita sau cat de dificil este.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ceea ce vrei tu presupune continuarea sudiilor de licenta (3 ani ) cu studii de masterat(2 ani ). In 2017, atat la Cluj cat si la Bucuresti, oferta facultatii de sociologie si asistenta sociala are un master de asistenta sociala in spatiul justitiei, respectiv "Probatiune si mediere "

p.s. Ca sa-ti faci o idee, vezi in link-ul de mai jos, planul de invatamant si fisele disciplinelor pentru "Probatiune si mediere " : http://socasis.ubbcluj.ro/....../index.php

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti in poză? la ce bine arati nu i ti este frica de statuții ăia din puscarie? Abia te asteaptă, ce varsta ai? Porti tocuri?

| q23alexandra explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da,eu sunt, am 18 ani, doar ce m-am inscris la facultate. Nu imi este frica, chiar imi doresc sa fac asta.