| William a întrebat:

A citit cineva Divina comedie? Mi-o recomandati? V-a placut? De ce?

12 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Da,mi-a placut cartea, arata de fapt omul adevarat.

| William explică (pentru KateMiddleton):

Iti dai seama ca maine toata ziua o sa caut intrebari (si raspunsuri) postate de tine sa le raportez? Ca sa nu mai spun ca iti dau ignore in 5 minute. Asta ca sa ai timp sa citesti mesajul.

| KateMiddleton a răspuns (pentru William):

Si tu care vrei sa fii mai aproape de Dumnezeu, n-ai de cat, nu stiu ce rau ti-am facut, treaba ta.

| Park1Suin a răspuns:

Da am citito.Pe de o parte regret ca am citit-o si pe de alta parte nu.Regret pentru ca am aflat si am vazut ce chinuri ne asteapta in iad.Nu regret pentru ca acea carte ma sfatuit sa cred in Dumnezeu.Ti-o recomand dar s-a stii, imaginile din ea sunt terifiante. Poetul acesta, Dante, cum de a ajuns sa treaca prin asa ceva fara s-a pateasca vreo zgarietura?

| William explică (pentru Park1Suin):

Daca mi-ai povesti-o ti-as fi foarte recunoscator.

| Park1Suin a răspuns (pentru William):

Cartea e destul de groasa.Dar pot sa-ti povestesc rezumatul.

| Park1Suin a răspuns (pentru William):

Uite.Am gasit ceva ce poate te ajuta.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Divina_Comedie
E rezumatul.

| William explică (pentru Park1Suin):

Ok.

| William explică (pentru Park1Suin):

Acolo nu este rezumatul, doar o parte mica. As vrea sa imi povestesti tu (daca mai tii minte). big grin

| Park1Suin a răspuns (pentru William):

Daca vrei s-a ma crezi, nu mai tin minte.(Cred ca am scliroza)

| qNuttela a răspuns:

Da. Ti`o recomand. Mi`e mi-a placut, o ador. Citeste`o meritawinking.