| Fildy6543 a întrebat:

A făcut cineva cursuri de pe eurocor.ro?
Și dacă da,ce părere aveți, cât de utile sunt?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Am facut doua cursuri. Asta era prin 2011. Unul de engleza nivel avansati si altul de Operator calculator. Sunt utile, iti trimit cursurile in pachete lunare sau integral toate cursurile dar atunci trebuie sa platesti integral cursurile. Ai teme de facut la fiecare modul primit care iti este verificata de catre un profesor ce iti poate da calificativul Foarte bine, bine, suficient sau insuficient. La insuficient daca nu ma insel trebuie sa repeti modulul. Dupa ce ai trecut toate testele/temele trimise ti se trimite un examen final ce trebuie luat cel putin cu calificativul suficient. Asa era atunci, nu mai stiu acum daca nu au mai schimbat. Eurocor este o firma de cursuri prin corespondenta ce are sediul principal in Olanda. Sunt multe cursuri de unde poti alege. Si modul de invatare il stabilesti tu. Cate unul, doua sau mai multe cursuri intr-o luna. Depinde si cat de repede vrei sa absolvi cursul cu diploma. Pentru limba engleza imi pare mult mai bun un curs TOEFL chiar daca e valabil numai doi ani. Pentru calculatoare as face un curs de programare si nu doar unul simplu de operator PC cum am facut in 2011.
Diploma eurocor nu are o valabilitate limitata. O ai toata viata dar fiind cursuri prin corespondenta cam lasa de dorit si transparenta verificarii. Habar nu ai ce profesori te verifica. Sunt cursuri bune daca vrei sa inveti ceva si nu doar pentru diploma.