| MihaelaSiEu a întrebat:

A fost/este cineva inscris la o facultate in Germania? Dupa ce termin liceul as vrea sa aplic si eu pentru o facultate acolo, dar nu prea pricep ce acte imi trebuie si cum as putea sa aplic pentru o bursa. Daca aveti ceva informatii despre acest subiect va rog sa-mi atrageti atentia! In momentul asta cred ca m-ar ajuta orice informatie cat de mica.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Diplome gen : SAT, Toefl, Cambridge" sunt cele mai importante. Fara astea nu ai ce sa faci, nu ai cum sa aplici nicaieri. Toate universitatile merg pe modelul american
Intra pe LSRS.ro (Liga Studentilor Romani din Strainatate). Cred ca au un forum acolo care s-ar putea sa te ajute