| Daria9898 a întrebat:

TPU! Am 13 ani, sunt pe clasa aVIIIa si sunt putin confuza laughing. As vrea sa ma duc la liceu la mine in oras, insa nu stiu la ce profil. Ati putea sa-mi dati niste informatii despre profilul filologic? Ce facultate as putea urma dupa ce termin liceul, respectiv ce profesie? Precizez ca imi place enorm sa compun, insa ma pricep si la informatica. Apreciez orice raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| AndraAlee16 a răspuns:

Buna.Ce concidenta. Si eu ma gandeam la filologie. Nu se da bacul la mate.Cat despre teza (la filologie dai la romana, latina, engleza si istorie/geografie).
http://www.roportal.ro/......ge-3logie/
Funda?

2 răspunsuri:
| LoveMeForMe a răspuns:

Eu zic daca te pricepi la conpus cantece, sa te duci la un liceu de arta! Poti face mai multe acolo: lectii de dans, de canto, sa inveti sa pictezi, sa creezi. Sunt foarte multe! Daca as avea talentul tau eu sigur as alege un liceu de arte.

| Daria9898 explică (pentru LoveMeForMe):

Multumesc foarte mult :*