| Goguryeo a întrebat:

Aș vrea să merg la liceu pe profil de biologie-chimie, de obicei, cam cât e media de intrare la liceu pe acest profil?
La ce materii ar trebui să persist pentru a intra la acest profil ( biologie și chimie știam, dar știam parcă era și fizica ).

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Mediile diferă de la liceu la liceu, de la oraş la oraş. Oricum, e un profil mediu, aşa, deci cu siguranţă note peste 8.
Ca să intri la profil nu te axezi pe nimic mai mult decât pe materiile necesare pentru testul naţional, capacitate, sau cum i-o mai zice astăzi.
După ce ajungi la liceu trebuie să te axezi pe biologie, chimie şi fizică, mai ales dacă ai de gând să mergi la medicină.

1 răspuns:
| Shooter a răspuns:

Pai depinde de liceu...nu toate liceele au medii asemanatoare.