| anonim_4396 a întrebat:

Absentele se pot motiva pana la sfarsitul semestrului? Sau exista o data?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fiecare scoala are un regulament al sau in care se specifica termenul pana la care se pot motiva absentele din cursul unui semestru.

| Day19 a răspuns:

Da,absentele se pot motiva pana la sfarsitul semestrului, dar ai grija sa nu uiti sa le motivezi caci altfel iti scade nota la purtare.Am inteles ca trebuie sa le motivezi la cabinetul medical.
BAFTA!

| DanyBv a răspuns:

Eu stiam ca trebuie motivate pana aproape de sfarsitul lunii...
De exemplu ai o absenta pe data de 17 noiembrie, ea trebuie motivata pana pe 29 noiembrie.

| Ixodes a răspuns (pentru DanyBv):

Da asa este.pana la sfarsitul lunii.La mine la scoala asa este.

| Nicoleta1621 a răspuns:

Daca duci scutire se pot motiva oricand.sa duci inainte sa se termine semestru.ca daca ai multe nemotivate iti scade nota la purtare, la noi e la 10 absente scade un punct, bafta.