| Bogdannn2004 a întrebat:

Acum 2 ani si ceva m-am lasat de scoala din cauza gurii copiilor rautaciosi, toti aveau ceva cu mine si atunci nu constientizam cat de importanta e scoala.Acum mi-am dat seama ca as vrea sa ma duc la scoala sa termin 10 clase, sa ma fac bucatar, mi se pare foarte frumoasa meseria de bucatar.Am 15 ani, fac pe 31 ianuarie 16 si anul viitor in Septembrie ar trebui sa ma duc la a doua sansa.Eu as vrea sa ma duc mai repede.Asta era singurul an in care ma mai puteam duce la scoala de langa mine, am ratat primul semestru si vreau sa stiu daca ma mai pot duce din al doilea chiar daca pe primul n-am fost deloc? Sau nu pot si trebuie sa astept pana in septembrie anul viitor? Chiar imi doresc si sunt pregatit sa-mi termin clasele si sa invat meseria de bucatar.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să te duci direct din al doilea semestru.
Oricum du-te la secretariatul școlii și informează-te pentru a ști ce ai de făcut.

| BlackRose03 a răspuns:

Mai*

| shu7e a răspuns:

Din pacate in Romania nu poti merge cand iti tuna tie la scoala.
Dar ca sa fii bucatar nu ai nevoie de 10 clase. Cauta un bucatar buna care sa vrea sa te invete si stai lipit de el. Cauta carti de bucate si experminteaza. Vezi pe net, pe Youtube eventual fa-ti si tu un canal de Youtube chiar daca nimeni nu te vede la inceput insa explicand si aplicand cresti

| NuAmNumeDeciDa a răspuns:

Hei,si eu sunt in aproape aceeasi situatie ca a ta, trebuia sa fiu a 9a iar acum sunt a 7a si la anul cred ca o sa merg si eu la "a doua sansa", nu mi-am dat seama cat de important era sa merg, iar acum regret.De unde esti?