| withoutmoney a întrebat:

Acum ceva timp am vazut pe TPU o intrebare despre cipurile care vor fi implantate in piele obligatoriu.Eu cred ca nu o sa ne oblige nimeni sa ne implantam vre`o ceva.Suntem in civilizatie si nu o sa ne mai manipuleze ci o sa ne persuadeze.Cum au fost introduse pe piata telefoanele mobile care sunt acum un mod de a depista, asculta, invada intimitattea oricarui om de pe planreta care ditine un mobil, si cine stie cate "minuni" mai pot face prin ele, asa si cu aceste cipuri oamenii le vor cumpara de buna voie clar convinsi ca este bine ceea ce fac.Nu poti sti ce sunt de fapt ca si telefoanele ce pot ascunde in ele! poate sunt bombe ce vor exploda toate simultan la comanda "unuia."pentru echilibru demograficlaughingVor avea ei grija de totul.Nu sunt un traditionalist si imi place sa vad cum lucrurile evolueaza dar este enervant ca scopul si metoda lor nu este acela care pare a fi!
Voi ce pareri aveti? vreti cip nu vreti. credeti in folosul lor? ce aprere aveti despre opinia mea?

Va rog vreau raspunsuri bune nu pentru fundita ca oricum nu dau daca nu merita.

Răspuns Câştigător
| Aenoenienanonim a răspuns:

Deci din ce m-am documentat eu despre asta, in acele cipuri vor fi implantati banii, si un fel de sistem de localizare prin gps pentru asa zisa "Noua Ordine Modiala" = control total. Adica daca tu omori pe cineva de explu, s-au ceva de genul, ei te vor localiza prin acel cip, care esti inplantat intr-un loc pe mana, unde, daca vei incerca sa il elimini, acolo este o vena care are lagatura cu inima si iti vei pierde tot sangele daca incerc sa scoti cipul taindu-te in locul ala. Asa, sa revin, deci daca tu ai facut o crima s-au ceva, ei te pot localiza foarte usor prin acel cip, s-au, daca ai facut o fapta mai usoara, de un grad mai mic, pur si simplu ei iti opresc banii de pe acel cip, iar tu nu vei mai avea cum sa iti cumperi mancare s-au pur si simplu nu veni mai avea cum sa faci nimic fara bani. Asa cred ei ca o sa ajute lumea, sa scada criminalitatea, etc. Si da, va fi obligatoriu, pentru ca din cate am citit eu, cine va fi prins fara cip de politie pe strada, va fi arestat instantaneu. Pana la urma tot cei de sus, cu grade mari au puterea, poate ca pe aceasta lume, ei sunt chiar mai puternici ca Dumnezeu. Suntem la mana lor si nu putem schimba asta. Pace.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu unde ai citit despre cipuri implantate in piele, nu este vorba de asa ceva. Cipurile vor fi puse in actele de identitate (carte de identitate si pasaport), deja exista pasapoarte electronice. Numai bine!

| Laya a răspuns:

Sincer, e o prostie. Daca se va face chestia asta, se va face pentru a controla oamenii. Din cate am inteles eu, vor stii exact unde esti si ce faci si nu vei putea scoate singur cip-ul pentru ca vor vedea lucrul asta. Cred ca niciun om intreg la minte nu va fi de acord cu lucrul asta!