| Dyingfetus a întrebat:

Adolf Hitler. Stiu ca este un subiect mai delicat pentru unele persoane.Dar hai sa ignoram toata rautatea care a facut-o.Cum a ajutat el Germania, si cum era Germania acum, daca Hitler nu ar fi existat?

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Hitler nu a facut niciun lucru rau.Stalin,pe de alta parte,a fost un taran debil, paranoic, care trebuie aruncat la ghena de gunoi a istoriei, odata cu potaia lui, Beria.

Hitler a luat o Germanie cu somaj de 4.2 milioane si a dus somajul la 900.000.Hitler a luat o natie distrusa,frustrata si lipsita de mandrie, i-a redat mandria si a facut-o cea mai puternica tara, probabil din istorie, daca ne raportam la perioada.A luat o economie distrusa, a facut-o prospera. Evreii erau in Germania ca viermii intr-un mar.Krystalnacht a fost un act de dezrobirea din jugul jidanilor.La fel si Solutia Finala. Daca Hitler nu exista,Germania era astazi undeva la nivelul Spaniei sau Italiei, au avut si astia dictatori, insa grajdari lipsiti de tact, desi carismatici, foarte idioti.

| Dyingfetus explică:

Ti se pare un lucru buna ca a omorat atatia oameni? Cum poti sa zici asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ar fi existat Hitler, Germania era praf în momentul de faţă.
Deşi Adolf Hitler nu a fost un om perfect, a reuşit să impună condiţii importante Germaniei, deoarece a curăţat ţara de evrei şi cea mai mare realizare a lui a fost creşterea economică!

| usuk a răspuns:

Eu stiu foarte multe lucruri despre hitler.fie ca stiti sau nu, el a fost un mare artist. dupa moartea mamei sale el a inceput sa traiasca numai din vanzarea picturilor.deasemenea nu-i prea placea stintele exacte>matematica, fizica, etc deci reiese ca era un umanist.ar mai fi multe lucruri care ar mai putea fi zise, insa pentru celelalte exista wikipedia. lolz

| mickeye a răspuns:

Hitler a făcut mult bine Germaniei.așa cum evreii și țiganii au distrus România și acum o conduc, dacă Hitler nu omora evreii și țiganii, așa s-ar fi întâmplat și cu Germania. oricum, am văzut ieri un reportaj la România, te iubesc despre țiganii români din Frankfurt care au miliarde de euro.ce mai e de zis?

| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns:

Daca Hitler nu ar fi existat probabil ca acum Germania ar fi fost condusa de evrei asa cum Romania e condusa de tigani. Deci practic a facut si el un lucrusor bun ucigand atatia evrei laughing

| Dyingfetus explică (pentru ŦąñťäsÿĶïŝš):

Adolf Hitler a omorat evreii in masa, ii inchidea in lagare si ii chinuia in cele mai cumplite moduri. Sincer, mie nu mi se pare un lucru atat de bun.

| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns (pentru Dyingfetus):

Pai intr-adevar nu e un lucru bun dar gandeste-te ca unii dintre oamenii care au fost ucisi de acesta erau comunisti care lasau tara sa moara de foame, deci ar fi murit oameni nevinovati de foame si au fost ucisi si evrei care sunt asemenea tiganilor, acestia furand, omorand si ei pe altii etc etc. Nu te mai gandi tu ca nu e un lucru bun prin a omori acesti oameni pentru ca pe ei i-ar durea in fund de tine. Scuze pentru expresie.big grin

| Dyingfetus explică (pentru ŦąñťäsÿĶïŝš):

Evreii nu sunt asemenea tiganilor. Evreii nu faceau nimic rau.De ce au trebuit sa moara? Tu daca te nasteai evreu pe timpul acela ce faceai? Vroiai sa mori? Sa mori de foame si sa fi pus la munca?

| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns (pentru Dyingfetus):

Bine, poate ca ai deptate dar cred ca am si eu putina dreptate spunand ca pe ei i-ar durea in f*nd de tine. In fine, vad ca vrei oarecum sa spui ca fara Hitler nu s-ar fi intamplat cine stie ce lucru important in Germania. Care e acela?

| TuttyFk a răspuns:

Cel mai mare bine pentru europa si chiar intreaga lume Hitler la facut! MOARTE TIGANIILOR! SIEG HEIL! creca numai stie ce sa faca cand vede unde au ajuns infectii si jegurile alea de tigani

| justme4good22 a răspuns:

Lucrurile bune ce le-a facut sunt umbrite de cele rele si nu merita discutate, dar el era in randuri mari un paranoic care avea ceva cu evreii si altii care nu ascultau de el si de stat

| SweetStrawberry a răspuns:

Pai,el a refacut economia Germaniei dupa criza din perioada interbelica. Poate daca nu exiata Hitler Germania era varza

Si de ce ti se pare un subiect delicat.Crezi ca vreunul din noi este supravietuitorul Holocaustului sau ceva de genul?