| AndreitsSza a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Spuneti-mi si mie deseoberi si asemanari intre rechin si delfin! Funda pentru cel mai bun raspuns + Vot! Repedeeeee! :*

Răspuns Câştigător
| IonutAxi a răspuns:

Am2 inoata laughing
am2 stau in apa
am2 mor daca ii scoti din apa
am2 is mari
am2 au dinti
am2 au gura
am2 au limba
am2 au masele laughing)))laughing

8 răspunsuri:
| Marghioalaa a răspuns:

Pai...ca deosebire..rechinul te papă, iar delfinul..se joaca cu tinehappy

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Rechinul este peste si are branhii, pe cand delfinul este mamifer(adica are plamani si nu respira prin apa ca rechinul)
rechinul depune oua, iar delfinul naste pui vii.

| PsyhoWoman a răspuns:

Delfinul e mamifer rechinule peste
rechinul are 3 sraturi de dinti care se regenereaza in cateva ore sau zile

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Rechinu-i peste si delfinu-i mamifer laughingatata stiu laughingrolling on the floor

| Bogdan_Togoe_1998 a răspuns:

Deosebiri 1/in primul rand delfinul e manifer rechinul e peste 2/ rechinul are 3 randuri de dinti delfinul unu 3/delfinul este mai mic ca si rechinul asemanari:1/amandoi sunt animale marine 2/amandoi sunt carninori 3/amandoi inoate foarte repede //////doar atat mai stiu ::::