| fireagun a întrebat:

AJUTORR Salut,daca iei nota mica in examen si inveti foarte bine primul semestru, te poti transfera din clasa a 9-a al 2-lea sem la un liceu mai bun,la cel dorit mai exact? De exemplu daca invat de 8, 40 primul semestru,pot intra la un liceu care are media pana in 8, 40? AJUTORR

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu functioneaza asa! Eset vorba de media cu care ai intrat la acest liceu, care trebuie sa fie peste ultima medie de la acel liceu.
Nu conteaza media dupa un semestru!