| fireagun a întrebat:

Salut,daca iei nota mica in examen si inveti foarte bine primul semestru, te poti transfera din clasa a 9-a al 2-lea sem la un liceu mai bun,la cel dorit mai exact? De exemplu daca invat de 8, 40 primul semestru,pot intra la un liceu care are media pana in 8, 40? AM NEVOIE URGENT VA ROG!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In vacanta dintre semestre te poti transfera numai la acelasi profil de la alt liceu si numai daca ai avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat, la acelasi profil, la liceul de transfer, bineinteles daca se si aproba transferul.

| fireagun explică (pentru Ioandelasal):

Media de admitere fiind nota din evaluarea nationala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru fireagun):

Media de admitere se calculeaza din media la evaluarea nationala, in proportie de 80% si media cl.V-VIII, in proportie de 20%.

| valentinatvd a răspuns:

Depinde daca au locuri, se dau diferente si apoi se stabileste.