| anonim_4396 a întrebat:

Alba Iulia. Sa fie un oras bun pentru o facultate meritabila? De viitor. 1 Decembrie 1918, ce parere aveti? Filiera Stiinte Economice.

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Cela mai bune facultati sunt in Bucuresti, restul... eu n-am incredere. Daca vrei un viitor bun pentru tine, du-te in capitala.

| Analytical a răspuns (pentru Elvina):

Bun. Putem ramane la Alba Iulia ca subiect? Sau e conversationala?

| Elvina a răspuns (pentru Analytical):

Nu stiu eu despre Alba Iulia. Ce sa caut acolo? Eu ti-am scris parerea mea.

| Elizabella a răspuns:

Sunt eu din Alba Iulia, și îți spun din experiența prietenilor mei că nu se merită sa faci facultatea acolo din infinite motive. Nu vreau să spun că nu am încredere în învățământul românesc, dar eu am plecat la facultate în altă țară, și nu regret.

Dacă ești de prin apropiere de Alba Iulia, nu ți-ar fi foarte greu să alegi Clujul, pentru că se merită de 100 de ori mai mult.