| Tlbi a întrebat:

Alocatia imi vine din urma daca am implinit 18 ani si nu a venit de prin august pana acum?tongue

Răspuns Câştigător
| me_8444 a răspuns:

Da, o sa vina si pe restul lunilor...trebuie insa sa astepti, nici eu nu am primit-o inca

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa o primesti. Conform L. 61/1993, art. 1 poti sa o primesti si in continuare, daca urmezi cursurile invatamantului liceal ori profesional, pana la terminarea acestora. Numai bine!

| fabiola a răspuns:

Daca mai esti inca elev la cursurile de zi primesti in continuare alocatia, dar trebuie sa depui o cerere pe care ti-o da de la secretariatul scolii, o copie de pe buletin si o cerere prin care soliciti alocatia din lunile in care nu ai primit-o la Directia de munca si protectie sociala din localitatea ta!

| Tlbi explică:

Ma completat acele foi prin care am declarat ca am implinit 18 ani si ca sunt la liceu, clasa a 12-a...si au spus ca o sa vina...de venit stiu ca vinebig grin dar intrebarea mea era daca o sa vina si din urma, pe lunile august, septembrie si octombrie
tongue

| stefycrazygirl a răspuns:

Cred ca numai ai alocatie deloc de la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mie nu mi-a venit din august.cica trebuie sa vina...de o luna tot asa spun cei de la banca. Da vin banii si din urma. dar cand? aia nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mia mai venit din iulie august septembrie octombrie noiembrie ...sigur nici pe decembrie nu o sa imi vina x(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mie nu mi-a venit de 7 luni.Eu nu am completat cererea aia dar mi-au spus secretarele ca a fost trimis un tabel si acolo mi-am dat CNP-ul, si a spus sa astept acasa...tot astept din octombrie sa vina si nici acum nu a venit. Ori secretarele ori cei care se ocupa cu trimiterea acestor alocatii sunt niste incompetente/incompetenti.Parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi-a venit alocatia din luna iunie

| Telescu_Iulian_1993 a răspuns:

BUNA, eu am o intrebare. daca nu am luat alocatia de cand am facut 18 ani (de un an ) si cererea am facut-o debea acum in vine totul din urma? adica pe tot anul ala in care nu am luat? astept raspunsul vostru.multumesc mult