| Timidul333 a întrebat:

Am 1.73 mama 1.60 si tata 1.80
Credeti ca este posibil sa ating 1.80?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca vei ajunge la 1.80, pentru ca mama este cu 20cm mai scunda decat tatal tau. Poate, intre ei vei fii tu.

In orice caz, vad ca masurile parintilor tai sunt aproximative (1.80 si respectiv 1.60), nu cele corecte, deci si calcul de mai jos este aproximativ:
(inaltimea tatalui + inaltimea mamei +13cm): 2 = (180+160+13): 2= 176.5cm

| MorioMD a răspuns:

Daca stai mult intins la o bara si faci mult sport, da happy.

| RaulTeri a răspuns:

Cati ani ai?

| Alexia789 a răspuns:

Depinde, uneori copiii nu mostenesc neaparat toate genele parintilor ci si a bunicilor.

| AnonimaImpperfecta a răspuns:

Dacă faci mult sport, da