| 31decembrie2008 a întrebat:

Am 2 profesori la facultate pe care ii simpatizez.As vrea sa le ofer ceva.De exemplu doamnei,ma gandeam sa ii ofer un buchet de flori mai special la inceputul anului(vreau si alte idei), iar domnului un stilou.Ce parere aveti? Colegii mei niciodata nu au facut vreun gest de acest gen si ma simt un pic jenata.Nu vreau sa creada ca ma dau bine pe langa ei sau ceva de genu asta.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cred ca nu trebuie sa dai nimic.invata si atat.de asta la examene va iau o gramada de bani spaga...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treburile astea cu cadourile mergeau la scoala. la facultate treburile sunt mai serioase, nu mai pupi in fund profesorii, si chiar daca asta nu e intentia ta in mod sigur asa va fi interpretata.

Ii simpatizezi asa mult, invata bine la cursurile lor si afirma te profesional

| Cameliapantiru a răspuns:

Cartile sunt cadourile perfecte pentru profesori. Important este sa le cunosti preferintele de lectura. Dar e perfecta si idea ta cu flori pentru doamna si stilou pentru domnul.

| sofstatics a răspuns:

Ai putea să îi dăruieşti pe lângă acel buchet de flori, o poză cu clasa şi dânsa, de asemenea acelaşi gest ar merge şi la profesor doar că poza să fie cu dânsul. e foarte frumos din partea ta.
baftă.