| florin616 a întrebat:

Am 20, am terminat scoala de 1 an jumate.Nu mi-am dat atestatul la engleza,intrebarea mea e, pot sa dau atestatul acum?

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Suna la secretariat. Din cate stiu, testele de limba si atestatele se dau acum numai in sesiunile de bac.

5 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Cred ca da. O alta solutie, echivalenta cu atestatu ar fi sa te inscrii la cursuri de engleza gen cambridge si la sfarsit primesti diploma (atestat) pentru nivelul respectiv.

| florin616 explică (pentru Iunona):

Nu,eu vreau la scoala sa-l dau, se poate?

| Iunona a răspuns (pentru florin616):

Adica de la liceu? Daca da, vorbeste cu directoarea/ la secretariat, depinde de liceu. E posibil sa fie nevoie sa astepti pana in vara sa il dai impreuna cu alti elevi care trebuie sa il sustina.

| florin616 explică (pentru Iunona):

Da,la liceu

| Iunona a răspuns (pentru florin616):

Suna la secretariat. Din cate stiu, testele de limba si atestatele se dau acum numai in sesiunile de bac.

| David_Rosu_1990 a răspuns:

Da,cred