| Dragu_Vali_1999 a întrebat:

Am o problema mare. Sunt la profil tehnologic si dau bacul la mate la romana si la biologie, problema este ca sunt bata, nu stiu absolut nimic la mate. Am auzit de la multi copii ca e usor la tehnologic, dar m-am uitat pe subiectele de anul trecut si mi se pare foarte greu. Cum as putea sa l iau?

Răspuns Câştigător
| UlisesHarold a răspuns:

Am terminat liceul acum 2 ani, tot la profil tehnologic. Eram foarte slab la mate, dar am gasit un site care m-a ajutat mult:

https://profesorjitaruionel.blog/......multumesc/

Aici ai subiectul si rezolvarea scrisa de mana, mai jos. Copiezi rezolvarea, vezi care este logica exercitiului pe care il copiezi, apoi incerci sa faci singur exercitiul si te corectezi cu rezolvarea data.
Pe langa aceasta metoda iti poti insusi notiunile de baza urmarind tutoriale de genul: https://www.youtube.com/watch?v=tL0YlObysZk

Pe Youtube sunt o multime de profesori care explica exercitii de mate.
La anatomie am invatat dintr-o culegere si am luat 9.50, https://kupdf.com/......8970cf_pdf

Ca noutate la romana am invatat si pe cale auditiva ascultand comentarii audio de pe Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=mxnVO1KAh1E
Sper sa te ajute sfaturile de mai sus, pentru mine au functionat si am luat note mari la BAC.
Mult succes!

| Dragu_Vali_1999 explică (pentru UlisesHarold):

Multumesc,sper sa l iau!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dragu_Vali_1999):

Orice prost poate sa ia un amarat de 8... important e sa-l iei peste 9, evident.

| Dragu_Vali_1999 explică (pentru Cosmin86):

Orice prost poate sa ia un amarat de 8? Te crezi inteligent rau? daca iti dau subiectele de acum iti ia mintea razna!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dragu_Vali_1999):

Subiectele de acum mi se par banale. Mie sa-mi ia mintea razna? Copil mic...

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invatand. Daca lucrezi macar 3 ore pe zi, pana la vara faci de un 5

| Sn4k3 a răspuns:

Inveti laughing

| Victoria18 a răspuns:

Lucreaza 5 ore pe zi maxim la mate...Ei s-au referit ca e usor fata de alte profile dar bacul in sine la acest profil nu e

| Rashaaaaaa a răspuns:

Inveti...