| TheSeventhSin a întrebat:

Eram o data in pat si un gand m-a banatuit in momentul acela. "Anul asta ai BAC"
Trist, dar adevarat. sad
Spuneti-mi si mie cei ce ati dat bacul anul trecut la Geografie, Istorie si Romana ce v-a picat?
Cat de greu e? La ce nivel e bacul? Spre exemplu, examenul din clasa a 8-a l-am trecut destul de usor desi n-am prea invatat (Am invatat in ultima luna).
Desi bacul am auzit povesti "horor" in care spun multi ca e foarte greu, extrem de greu.
Eu mai am cunostinte la Romana si Geografie din anii precedenti (Mai putin la partea in care mai am de invatat Plum, Moara cu noroc etc) si la Istorie din cate stiu dam din istoria din anul asta, istoria romaniei.
Eu personal m-am uitat pe cateva teste de bac la Geografie si Romana, dar vreau sa va intreb si pe voi, cei care ati dat anul trecut.
Poate cumva, informatiile voastre or sa ma ajute si pe mine.
Nu dau funda sa fie clar, dar dau vot la toate raspunsurile care sunt inteligente si din care putem invata ceva.

3 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

In esenta bacul e usor. Daca esti la filo, sa zicem ca la Romana ti-ar putea da mai greu, dar in rest e usor. Aici e vorba ca trebuie sa il iei din prima.Si eu dau bacul anul asta.Si m-am apucat inca de la inceputul anului de invatat, asa iti recomand si tie. Dupa iti va veni mai greu daca inveti in ultimele luni, adica practic nu vei invata nimic. Nu lasa totul pe ultima suta de metri. Daca nu iei bacul din prima, va fi mai greu din celelalte sesiuni. Mult succes, si spor la invatat!

| TheSeventhSin explică (pentru Andersen2k18):

Sunt perfect de acord cu tine, ca trebuie invatat din timp de aceea m-am apucat acum 2 saptamani de invatat.
Totusi nu sunt la filo, deci nu o sa-mi dea ca la ei (Din cate am inteles eu e mai usor)

| Andersen2k18 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Da asa e, mai ales la Romana subiectele sunt total diferite.De exemplu anul trecut la real a dat Moara cu noroc si Ion, iar la filo Morometii. Eu is la profil vocational, e posibil sa imi dea ca la real.