| cata92 a întrebat:

Am auzit ca exista un site care publica raspunsurile la Cangurul Lingvist la engleza-germana inainte de testare. Stie careva site-ul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe marti miercuri grila de raspunsuri am sunat si asteapta coletele din tara

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce scrie pe cartulia aia de se da la Cangurul germana-engleza:Concursurile Cangurul sunt organizate conform programului aprobat de Ministerul Educatiei, Cercetarii si Inovarii.
Informatii suplimentare se pot obtine de la Fundatia pentru Integrare Europeana Sigma, e-mail:fies@cangurul.ro si web:www. cangurul.ro
vezi ce gasesti aici, daca nu imi trimiti un mesaj si mai rasfoim pe carticica, poate mai sunt adrese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog sa imi spuneti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A! am inteles. Dar cu ocazia asta, pe care tu ai creat-o, crinaalina mi-a dat un mesaj prin care imi cere intrebarile de la Cangur. Tu stii de Cangur ca se da in zile diferite? Nu-i in toata tara odata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| cata92 explică:

Pluscus ce am intrebat eu este legat de fraudarea concursului, ma cam indoiesc ca o sa-mi raspunda acei oameni, in orice caz, concursul a trecut.