| Scarlat_Seby_1999 a întrebat:

Am avut astăzi examen la romana, iar la ultimul subiect, punctul B, mi-a cerut sa fac o compunere despre o activitate de lectura. Eu nu prea am inteles foarte bine si mai aveam 15min, asa ca am facut despre o oră de matematică. Din cate am inteles, este gresit. Mai iau ceva puncte? Sau nu mai iau pentru ca am fost pe lângă subiect?

Răspuns Câştigător
| RaduMarsin a răspuns:

Cel mai sigur raspuns e sa asteptam baremul la ora 3 probabil si arata acolo exact cum se puncteaza. Cel mai probabil o sa iei cateva puncte daca ai spus elemente de spatiu si timp, si pentru incercare, si pentru cuvinte.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Iei de la 0 puncte la un sfert de punctaj.
Și eu când am dat admiterea, compunerea am făcut-o perfect, doar ca la final, ca sa am numărul de rânduri/cuvinte, am mai scris cate ceva puțin cam pe lângă (teoretic eram pe subiect, dar imaginația bogata și-a făcut apariția). Și nu mi s-a punctat deloc subiectul.

| Scarlat_Seby_1999 explică:

Ce zic eu. Ce înțelegi tu.

| mngzx a răspuns (pentru Scarlat_Seby_1999):

Ce zici tu: ''Ce zic eu. Ce înțelegi tu.''
ce zic eu: ''nota 1''

| minrest a răspuns:

Din pacate, nu iei puncte, caci ai scris alt subiect; activitate de lectura inseamna citit. Chiar daca scriai cum te-ai informat dintr-o carte de acvaristica, erai pe subiect; orice inseamna citit.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La mate nu faci lectură. Nu citești povestiri, basme sau nuvele.winking
Poate (nu e sigur!) vei primi 1 punct pentru conținut parțial adecvat.

| Scarlat_Seby_1999 explică (pentru floresdemayo):

Păi da. dar sunt mai multe pct pentru alte chestii, ale? Nu?laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Scarlat_Seby_1999):

Adică? Pentru ce "chestii" vrei să primești puncte, daca tu ai fost paralel cu subiectul II B?