| RaduMarsin a întrebat:

Azi la examen la romana la Sub II Punctul B trebuia sa faci o compunere la o activitate de lectura.

Eu am inceput compunerea spunand ca niciodata nu mi-a placut sa citesc si nu prea voiam sa merg la acea activitate pe care scoala o organiza. Dar odata ajung acolo cartea aceea m-a fascinat, am terminat cartea primul si am inteles-o cel mai bine cand ne-a pus sa le explicam, am mai zis eu niste chestii pe acolo si in final am schimbat verbele din trecut in prezent si am zis ceva de genul: "Din ziua aceea am inceput sa citesc mult mai mult si mai des, etc etc".
Acum voi ce ziceti, am respectat tema sau m-am cam departat de ea? Am avut cam 230-240 de cuvinte.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mers fix pe tema, aia se si cerea. Eu am scris ca am fost la un club de lectura la biblioteca scolii și a fost cutremur, au căzut cărțile de pe rafturi, chestii de genu =)

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai trecut.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai respectat tema, ai mintit pe fata, dar merge.winking

| Catrice a răspuns:

Dacă ai și povestit ce se întâmpla pe acolo, merge.