| AlabalaAnonim a întrebat:

Am cateva intrebari: Exista scoala de actorie in Timisoara?

Si... Care-i diferenta intre facultate de film sau teatru (daca exista una) si unde exista facultate de film in Romania (daca exista)?

Daca exista scoala de actorie in Tm... stie careva daca se dau ceva teste de intrare daca mergi din clasa a 10-a si un orar ceva?

Mersi mult.

2 răspunsuri:
| Nayuky a răspuns:

Pai e liceul Ion Vidu cu profil de teatru si din cate stiu eu trebuie sa dai proba ca sa intri din a 10-a cu ce au facut cei din a 9-a.Si pentru clasa a 9-a se dau probe.Eu trec a 10-a la profilul asta in timisoara..Pai e ok liceul dar trebuie sa te interesezi la secretariat in ce va consta proba pentru clasa a 10-a.A si orarul nu e stabil adica anul tecut am avut: luni de la 13-16
marti de la 10-18 miercuri de la 11-16 joi de la 10-18 si vineri de la9-16.dar e ok e bufet in scoala, si este si cantina. poti manca la cantina. Abonamentul e cam 150 de lei pe luna. poate deriva in functie de numarul de zile.Sau poti sa iti iei doar in anumite zile.Pretul biletului este de 7.50 lei. Daca vrei mai multe informati poti sa ma intrebi

| bigbang9779 a răspuns (pentru Nayuky):

As avea eu cateva intrebari urgent, contacteaza-ma TE ROG...id: cata.razvan@yahoo.com