| coccy1 a întrebat:

Salut, deci, eu sunt pasionat de actorie, imi place sa joc in piese de teatru etc, dar cand i-am spus mamei ca vreau sa ma fac actor in alta tara deoarece in Romania nu prea se castiga cine stie ce, ea a spus ca nu prea am sanse si ca as face degeaba facultatea de actorie (la Timisoara). Dar nu stiu, eu chiar vreau sa fac asta, dar ea spune ca nu prea as avea sanse deoarece trebuie sa fiu foarte bun. Nu stiu, dati-mi cateva sfaturi, sau nu stiu, ce sa fac cand voi fi mai mare etc.

Răspuns Câştigător
| Jannah a răspuns:

Actoria iti va manca sanatatea emotionala si timpul foarte mult. vei face sacrificii cu pretul sanatatii. ai mare grija ce alegi.

| coccy1 explică (pentru Jannah):

Ce legatura are cu sanatatea? Imi spui te rog? Adica ce mi se poate intampla.

| Jannah a răspuns (pentru coccy1):

Vei sta foarte mult la filmari ( vezi tu, filmarile nu ies din prima, vei face foarte multe duble, trebuie sa te sacrificii foarte mult in aceasta meserie ), foarte putin reusesc sa intre la actorie.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Jannah):

Și in plus e greu sa te întreții din asta, nu vei avea niciodată un venit sigur.

| Jannah a răspuns (pentru Bondarel99):

Corect

5 răspunsuri:
| gabriielaaa a răspuns:

Dacă crezi in tine de ce îți doresti de asta mergi la facultate sa înveți nu mergi la cineva in domeni sa-ti spună dacă ai talent cred ca mama ta spune asta deoace na stie ca e greu si vrea sa ai o stabilitatea.