| Calciu2413 a întrebat:

Am ceva de pierdut in a face contestatie daca nu pot pierde mentiunea? Am luat o nota care stiu ca nu reprezinta ce am scris pe foaie, mi s-a depunctat punctajul de la un intreg subiect si stiu sigur ca la celelalte subiecte am gresit minim un exercitiu sau doua, astfel n-ar avea cum sa fi facut doua subiecte perfect deoarece nota mea este fixa fara sutimi. Trebuie sa ma deplasez din nou la centrul de examinare ca sa depun contestatie?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa te deplasezi la acel centru, doar nu vrei sa vina comisia la tine acasa, sa-ti ceara contestatia.

| sierra1 a răspuns:

De obicei contestația se depune intr-un termen precis, dat. La tine, care a fost termenul?

| Calciu2413 explică (pentru sierra1):

Nu stiu termenul, ieri am sustinut olimpiada

| sierra1 a răspuns (pentru Calciu2413):

Ai intrebat-o pe profa de... că nici nu ne zici

| Calciu2413 explică (pentru sierra1):

Urmeaza maine, desi cred ca o las balta. Fiecare corector interpreteaza cum vrea lucrarea, nefiind un raspuns fix la aprox. 60 puncte din subiect.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti a dat o notă prea mică? Consideri ca meritai mai mult?

| Calciu2413 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Consider ca la ce am scris meritam mai mult, nu vad ce am de pierdut in a face contestatie mentiune primesc oricum daca se micsoreaza nota

| KR0N5TADT a răspuns:

Înveți pentru a cunoaște, sau o faci doar pentru note? Dacă o faci pentru note vei avea probleme mai târziu, în viață.
Oh, stai, că tocmai te-ai plâns de notă mică. laughing
Ghinion.

| Calciu2413 explică (pentru KR0N5TADT):

Olimpiada este un concurs care ofera niste subiecte mai avansate decat ceea ce se face normal, tu la un examen pentru care inveti, inveti numai pentru a cunoaste sau pentru a lua o nota admisibila?

| KR0N5TADT a răspuns (pentru Calciu2413):

Învăț pentru a cunoaște, nota este irelevantă. Atunci când cunoști logica lucrurilor doar un examinator subiectiv te poate pica. Tu, tocește mai departe. laughing

| Calciu2413 explică (pentru KR0N5TADT):

Se vede ca ai ajuns departe, vezi ca n-ai maturat bine aici