| Culoareincolora24 a întrebat:

Am corigenta pe 26-27 iulie cand ma inscriu la liceu? Cam in ce data o sa fie? Prezenta mea e obligatorie nu poate merge mama?(Vreau sa merg la niste rude care sunt in alta tara

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezenta atat la corijenta cat si al inscrierea la liceu este personala si obligatorie.
Din pacate, atat corijenta cat si inscrierea la liceu, sunt mult mai importante decat vizitarea rudelor.

| Culoareincolora24 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca înscrierea e la începutul lui septembrie sfârșitul lui august? Mă interesează când este aproximativ

| Violleta2022 a răspuns (pentru Culoareincolora24):

Daca corijenta se da pe 26-27, dureaza 2-3 zile sa se faca corectarea si apoi sa ti se dea rapsunsul.
Deci, inscriererea se poate face probabil, in primele zile din septembrie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Culoareincolora24):

Te inscrii la liceu, daca intri la liceu, in urma celei de a-2-a repartizari din septembrie (cauta tu data exact, nu-i interesul meu sa o caut). Te poti inscrie in ziua urmatoare afisarii rezultatelor repartizarii.