| anonim_4396 a întrebat:

Am dat test la chimie si am luat nota 1. Aveti idee ce note mi-ar trebui sa imi iasa macar media 5? Eu la test am facut exercitiul 1/3 si trebuia normal sa iau 2 sau 3 dar asta o sa discut cu profa. Insa daca imi dovedeste nota "meritata" (1) ce note imi trebuiesc ca sa trec? Ofer funda

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cate ore de chimie ai. Daca iei doi de 7 iti iese 5 fix.

| Anuket a răspuns:

Cu un 7 și un 6 iese 4, 5, iar cu doi de 6 și un 5, tot 4, 5, adică 5.

| Bizon95 a răspuns (pentru Anuket):

7+6+1=14
14/3=4.66 NU 4.5 tongue

| Anuket a răspuns (pentru Bizon95):

Nu am stat să calculez, am aproximat. Vai, prea imperfectă-i lumea asta, nu?

| Bizon95 a răspuns (pentru Anuket):

Nu am vrut sa te supar, era amuzant de aia ti-am si scos limba: tongue

| Anuket a răspuns (pentru Bizon95):

Știu că pentru cei care fac de astea este amuzant, dar corectatul a devenit un mod de a ataca oamenii, trebuie să ști când să o faci, nu să corectezi pe oricine, decât dacă ești profesor de română.

| Bizon95 a răspuns (pentru Anuket):

Da, corect, trebuie sa fiu mai atent... corectezi pe cineva care face o greseala grava sau serioasa, nu pe cineva care a facut o greseala mica, ca intr-adevar pare atac la persoana

scuze happy

| Anuket a răspuns (pentru Bizon95):

Nu ai înțeles. Ideea e că dacă vrei să faci scandal, să dai peste nas cuiva atunci corectezi. Exact ce ai făcut tu. Degeaba că oricum nu am putut corecta. O zi bună!

| Bizon95 a răspuns (pentru Anuket):

Lectie invatata, multumesc!
si tie o zi bunawinking