| anonim_4396 a întrebat:

Daca am luat un 5 la matematica, ce note trebuie sa iau sa imi iasa maxim 7 media la mate? Nu am avut mult timp sa rezolv un test din lectia care nu prea am inteles-o (15 minute) si am luat o nota cam proasta... Stiu ca daca vreau imi pot face media mult mai mare.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

8 sau 9. Nu ma mira ca ai 5 la matematica. Era un calcul foarte simplu.

| Lukasssz a răspuns:

Un 8 si daca ai luat un 5 la mate, eu zic ca e motiv de sarbatoare, cel putin asa faceam eu laughing

| TheStrategist a răspuns:

Trebuie să mai iei un 8 sau un 9.

| emilllyya a răspuns:

Poti sa nu iei niciuna. Maxim 7, 5 e mai mic ca 7, misiune indeplinita. Presupun ca voiai sa spui minim 7. Uite, cu un 8 iti iese media 7. ((8+5)/2=6,5 si se rotunjeste la 7)