| aurora006 a întrebat:

Am de ales intre facultatea de matematica-informatica si facultatea de litere, la care trebuie sa aleg doua dintre limbile romana, engleza si franceza.
Vreau sfaturi si argumente!
Multumesc!
P.S. - sunt baiat, daca ajuta la ceva.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte ciudat... cum sa ai de ales intre extreme? Numai tu stii ce vrei sa faci in viitor, dar IT iti va oferi multe mai multe sanse...

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mate-informatica in engleza.

| LoveBlueSky a răspuns:

Buna!

Ei bine, sincer, nimeni de pe TPU nu poate sa iti spuna unde mergi.Conteaza ce simti tu!
La ce ai renunta mai degraba? La matematica sau la limbi? Ambele sunt facultati bune cu multe beneficii in viata.
Am auzit si eu ca la Mate-info sunt mai mult baieti dar tu poti face ce vrei cu viata ta.
In primul rand, gandeste-te la cariera pe care vrei sa o ai.Ce fel de facultate te-ar ajuta mai mult?
In al doilea rand, gandeste-te la ce esti mai bun.La romana, engleza, franceza sau la matematica, informatica, stiinte exacte.
De care nu ai vrea sa scapi sub nicio forma.Degeaba iti spun, du-te unde imi place mie deoarece este viata ta iar facultatea este foarte importanta.Nu te lasa influentat de nimeni si hotaraste-te.Tu stii cel mai bine.

Sper ca te-am ajutat. Sper sa ajungi unde iti doresti!