| Georgianaa1997 a întrebat:

Am depus cererea de transfer de la o clasă de mate-info la filologie, în curând, urmează să dau diferenţele la latină. La altceva mi s-a spus că nu mai dau dar vreau să ştiu în ce constă aceste diferenţe, dacă e o problemă că am unele lipsuri şi poate cum se face selecţia de a intra la această clasă. Menţionez că am trecut clasa a X-a deci dau diferenţe pentru clasa a IX-a. Mulţumesc mult!

1 răspuns:
| lilianaadelina a răspuns:

Diferenta este un examen/sau mai multe la una/sau mai multe materii care e de baza la noul profil, In cazul tau latina.
si nepromovarea examenului/examenelor duce la anularea transferului.Si trebuie sa ai minim 5.Selectia se face in functie de media de sf de an si notele din diferente