| laviniabeluska11 a întrebat:

Am diplome(premii si menţiuni) la concursuri aprobate de Minister, domeniul creaţie literară.Mă pot ajuta la admiterea la facultate? Menţionez că vreau să dau la Academia Fortelor Terestre si acolo este proba scrisă la limba romana.La ce facultati ma pot ajuta aceste diplome? :**

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La absolut nicio facultate nu te ajuta

| Ariana095 a răspuns:

Nu, nu o sa te ajute deloc. atat ca s-ar putea sa ai tu niste avantaje la proba scrisa datorita acestor concursuri.

| Qwzky a răspuns:

Nu te ajută cu nimic. Dacă vrei ceva care să te ajute, ia un premiu la o olimpiadă națională (cel puțin!).