| DragutGabita1 a întrebat:

Buna! In ce lege gasesc specificatii clare vis a vis de cate ore remediale si cate activitati pe luna e obligatoriu sa faca cei care primesc spor de doctorat in preuniversitar, daca e platit in vacante, daca e legal ca orele suplimentare sa fie considerate ca deja platite prin acest spor, etc. Multumesc!

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Greu să obții un răspuns aici. Pe TPU suntem câteva cadre didactice - membri activi, iar tu ești singurul cu doctorat.
Încearcă pe grupurile de Facebook gen "Învățământ preuniversitar" sau "Grupul profesorilor din Romania".