| Innaripatu a întrebat:

Am facut cerere de transfer la un liceu, amandoua licee au acceptat cererea( liceul de la care plec si la care vreau sa merg), dar mai trebuie sa duc o foaie la liceul la care vreau sa merg. Problema e ca m-am razgandit si nu mai vreau sa ma transfer. Daca nu duc acea foaie si merg la liceul meu nu se intampla nimic?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la liceul de transfer si spui ca te-ai razgandit si nu mai vrei sa te transferi si sa nu-ti mai ceara dosarul de la liceul unde ai fost, apoi te prezinti la acest liceu.

| Innaripatu explică (pentru Ioandelasal):

Presupun ca mai am timp pentru ca inca nu s-au facut cataloagele, nu? Deja am fost 2 zile la liceul de transfer si am participat la ore.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Innaripatu):

Cred ca mai ai, dar vezi la liceul de transfer, daca au cerut dosarul de la liceul anterior sau nu ori daca acesta a sosit. Fa aceasta chiar maine, in mod normal trebuia s-o faci astazi.